Míg a BNY Mellon, ami a világ legnagyobb letétkezelő bankja, kripto letétkezelési ágazatot hozott létre nem is olyan régen, addig a brit vezető bankok, mint például a Barclays, blokkolják ügyfeleik számára a kriptopénz tőzsdék felé történő pénzátutalásokat. Az oka: az Egyesült Királyság állampolgárai az elmúlt évben több mint 60 millió fontot veszítettek a közösségi médián keresztül végrehajtott befektetési és kripto csalások miatt.
Amerika legrégebbi bankja a BNY Mellon, kriptovaluta részleget hozott létre Írországban
A jelentések szerint a brit intézmények a kripto szektorba irányuló kifizetéseket a pénzügyi bűnözési lehetőségektől való félelem miatt állítják le. Az Egyesült Királyságban az elmúlt évben több mint 60 millió fontot veszítettek az emberek a közösségi médiában elkövetett befektetési csalások során. A jelentések szerint ezeknek az átveréseknek közel fele kriptopénzekkel kapcsolatos. A közelmúltban, így a Barclays, a Monzo és a Starling ügyfelei nem tudtak pénzt utalni olyan népszerű platformokra, mint a Binance és a SwissBorg.
A Starling képviselői kijelentették, hogy az intézkedés ideiglenes, az ügyfeleik védelme érdekében tették meg ezeket a lépéseket. Azt is elmondták, hogy vissza fogják vonni az intézkedést, amint további ellenőrzéseket tudnak bevezetni a kripto tőzsdére történő átutalásoknál.
A brit kriptoszkepticizmus folytatódik
A brit bankok lépése az ország kriptovalutákkal kapcsolatos folyamatos szkepticizmusa közepette történik. A Bank of England kormányzója, Andrew Bailey például “veszélyesnek” nevezte a kriptovalutákat. A kriptókkal kapcsolatos cinikus álláspontja 2020 márciusáig nyúlik vissza. Akkor azt tanácsolta, hogy aki Bitcoint tart, “készüljön fel arra, hogy elveszíti az összes pénzét”.
Más bankok is figyelmeztettek
Nem a brit intézmények az egyetlenek, amelyek fellépnek a kriptopénz tranzakciók ellen. Figyelmeztetést adott ki ügyfeleinek kripto alapú tevékenységekkel kapcsolatban egy indiai bank és egy kártyaszolgáltató is. A HDFC Bank, India vezető bankjának e-mailjei, az Indiai Központi Bank (RBI) 2018-as iránymutatásaira hivatkoztak, hogy a “virtuális valuta tranzakciók” tilosak. Akiket “valószínűsíthetően virtuális valuta tranzakciókkal” gyanúsítanak, jelentkezniük kell a legközelebbi HDFC fiókban. Ha ezt nem teszik meg, minden további értesítés nélkül korlátozzák az összes tranzakciót, ha az ügyfelek nem tisztázzák azok jellegét.
Ha kriptovalutát szeretnél vásárolni, akkor a Binance oldalát ajánljuk, ahol mellesleg kamatoztatni is tudod kriptovagyonodat. További hasznos információkat, piaci elemzéseket és kereskedési tippeket a discord szerverünkön és a youtube csatornánkon találsz!/
/beincrypto/