Twitter (jelenleg X) társalapítója és Bitcoin szószóló, Jack Dorsey egy új bitcoin bányászpoolt támogat, hogy segítsen visszaszerezni a bányászoknak a blokkjutalmak és a tranzakciós díjak feletti ellenőrzést. Egy november 29-i bejelentés szerint Dorsey vezetésével 6,2 millió dolláros tőkebevonást hajtottak végre a Mummolin, az Ocean elnevezésű új decentralizált bitcoin bányászpool anyavállalata számára.
[banner id=”140520″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A tőkefinanszírozásból indították el az Ocean-t, amelynek célja a bitcoinbányászat folyamatának decentralizálása és átalakítása. A bányászpool küldetése az, hogy nagyobb átláthatóságot biztosítson a bányászati folyamatok számára, és lehetővé tegye a bányászoknak, hogy a blokkjutalmakat közvetlenül a Bitcoin hálózatból kapják, ne pedig a központosított bitcoin bányászpooloktól.
Ian Northon, a Mummolin társalapítója és jogi igazgatója a Cointelegraph-nak elmondta, hogy a bevont pénzösszeg egy részét általános vállalati célokra fogják felhasználni. “A tőkerészesedési táblázatunk privát, de büszkék vagyunk arra, hogy számos Bitcoiner és Bitcoin szószóló támogatja a projektet“, majd hozzátette:
“A TIDES kifizetési rendszerünk (Transparent Index of Distinct Extended Shares) a PPLNS frissítése és továbbfejlesztése, valamint sokkal jobb, mint az FPPS, különösen a bányászok tranzakciós díjából származó bevételek tekintetében.”
Luke Dashjr, a Mummolin társalapítója és Bitcoin Core fejlesztője úgy véli, hogy a bányászpoolok szerepének meg kell változnia ahhoz, hogy a Bitcoin valóban decentralizált valutaként létezzen.
“Az Ocean egy új típusú pool, amely lehetővé teszi a bányászok számára, hogy újra valóban bányászok legyenek. Mi indítjuk el a legátláthatóbb poolt és az egyetlen olyan poolt, ahol a bányászok közvetlenül a Bitcoin hálózatból kapják az új blokkok kibányászása után járó jutalmat” – mondta Dashjr.
A Mummolin társalapítója és elnöke, Mark Artymko hangsúlyozta, hogy jelenleg a hagyományos bitcoin bányászpoolok felügyelik kizárólagosan a blokkjutalmakat és a tranzakciós díjakat, mielőtt szétosztanák azokat a bányászok között. “Ez lehetőséget ad nekik arra, hogy visszatartsák a kifizetést egyes bányászoktól, akár saját döntésük alapján, akár törvényi előírás alapján” – tette hozzá Artymko:
“Az OCEAN megszünteti ezt a kockázatot és a poolok indokolatlan befolyását a bányászok felett.”
Az Ocean elkötelezett támogatója lett Dorsey és bízik abban, hogy a platform meg fogja oldani a bányászpoolok további centralizációjának problémáját, amely a Bitcoin hálózatot sújtja.
Thanks for the nice note Uncle Rockstar! "Bon voyage@ocean_mining team. Congrats on launching your #Bitcoin📷 mining pool!" https://t.co/8CULLlyjoG
— OCEAN (@ocean_mining) November 29, 2023
Az Ocean elindítását a Future of Bitcoin Mining konferencián jelentették be a Barefoot Mining jóvoltából, amely egyébként a pool első bányásza is. Az esemény helyszíne azért is érdekes, mert egy 150 éves felújított vízerőmű területén bonyolították le Dél-Karolinában. A Barefoot Mining gyakorlatilag újrahasznosította a gátat, és a feleslegesen termelt villamos energiát bitcoinbányászatra fordítják.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Kriptovaluta bányászattal kapcsolatos további információkat a Kripto Akadémia honlapján találtok a hírfolyamunkban. Keresd a “Bitcoinbányászindex-jelentések“ és a “Bicoinbányászrészvény-jelentésünket“, ahol a Kripto Akadémia által figyelt bányász cégek teljesítményét és részvényeinek alakulását, valamint a bitcoin hálózat aktuális értékeit vizsgáljuk meg.
Csapj le a Bybit-tel közösen indított határidős kereskedési verseny nyereményeire, a részletekért látogass el a Kripto Akadémia oldalára. További híreket, kereskedési elemzéseket, tippeket a Discord szerverünkön, a TikTok és a YouTube csatornánkon találtok.
/cointelegraph, ocean, barefoot mining/