A New York-i tőzsde által támogatott, bitcoin kereskedésre lehetőséget adó platform, a Bakkt az eredeti tervek szerint december 12-én nyitotta volna meg kapuit, az engedélyeztetési eljárás elhúzódása miatt viszont ezt később január 24-re módosították. A Coindesk információi szerint, ez most ismét változhat.
Az újság belső forrásának elmondása alapján, bár az engedélyeztetési eljárás jó úton halad, az annak lefolyását szabályozó ügymenet szerint már akkor sem lenne tartható a január 24-i dátum, ha arról karácsony után egyből, december 26-án döntés születne. A törvények értelmében, a végső szavazás előtt a beterjesztést nyilvánosságra kell hozni és 30 napra lehetővé kell tenni bárki számára, hogy elmondhassa véleményét a javaslatról. Ez a nyilvános kommentelési lehetőség tehát legkorábban január 25-én záródhatna le, ha karácsony után egyből, december 26-án döntenének róla az engedélyeztetési bizottság tagjai. A 30 napos kommentelési szakasz lezárultát követően lesz a végső szavazás, mely előtt pár napot még az is igénybevehet, hogy elolvassák a beérkező hozzászólásokat és megvizsgálják az azokban felvetett esetleges problémákat.
A csúszás tehát a jelenleg rendelkezésre álló információk szerint, az ünnepi munkarendtől függően néhány nap, esetleg hét lehet, amiről a Bakkt is hamarosan tájékoztathatja a nyilvánosságot. A Coindesk belső forrása szerint, erre a jövő héten fog sor kerülni.
Ezek az események hatással lehetnek a bitcoin árfolyamára is. Ezzel kapcsolatban arra hívnánk fel a figyelmet, hogy az elmúlt napok emelkedései mellett, a BTC egyre mélyebb korrekciókat hajtott végre, ami a jelenlegi lendület kifulladását jelezheti. Amennyiben az újabb emelkedést követően az árfolyam visszatérne annak kiindulópontjára (ez jelenleg ~$3778) és még be is esne az alá – tehát egy 100%-os mini korrekcióra kerülne sor – akkor az a mostani emelkedő szakasz végének előjele lehet.