Rövid híreink a kriptopénzügyek világából. Kriptopénz szolgáltatók és tőzsdék által kibocsátott rövid híreket foglaljuk össze, rövid nemzetközi kriptopiaci kitekintéssel. Lássuk mi történt az elmúlt napokban!
Arkham Intelligence
Határidős tőzsde indításán dolgozik az Arkham Intelligence, az egyik legnépszerűbb blokklánc nyomkövető platform. A havi 800 000 aktív felhasználóval rendelkező oldal az elmúlt hónapokban többször is nagyobb figyelmet kapott, miután felhasználói azonosították az amerikai és német kormányzat által kezelt bitcoin tárcákat és az azok által végrehajtott eladásokat. A Bloomberg szerint az Arkham egy éve fejleszti a saját tőzsdéjét és elsősorban a kiskereskedőket szeretné vele megcélozni.
Uniswap
Saját láncot indít a legnagyobb decentralizált tőzsde, az Uniswap. Az Unichain egy Optimism Layer 2 megoldásként a DeFi és Ethereum skálázhatóság területeire fókuszál és jövőre az UNI token tulajdonosoknak is lehetőséget fog kínálni a stakelésre.
Piaci zanza
- A Bitcoin hálózat hashrátája minden idők csúcsára, 700 exahash per másodperc felé (EH/s) szökött. Az egyre csak növekvő vállalati hashráta verseny eredményeként a bányászat nehézsége is nő, így a napi bitcoin jutalmak és a bevételek is csökkennek. Ennek ellenére a szeptemberi hónap újabb állomásnak számít a bitcoinbányászatban, mivel több amerikai tőzsdén jegyzett bitcoinbányász vállalat új mérföldköveket ért el.
- Kedden vette kezdetét Donald Trump újabb pénzügyi vállalkozásának, a World Liberty Financial (WLF) platform tokenjeinek az értékesítése. A volt elnök és jelenlegi republikánus elnökjelölt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
- Az elmúlt napokban egyfajta libikóka mozgást láthattunk a BTC-től, aminek egy hétfő hajnali 4 órás gyertya vetett véget. Amint azt láthatjuk, a bitcoin árfolyamát számos tényező vezérli. Ez lehet akár egy jogszabály változás vagy kedvező makrogazdasági hír. Vannak olyan időszakok, amikor egy üdvözlendő monetáris döntés vagy egy ETF vezérelt hype irányítja a piacot. Azonban van még legalább egy piacmozgató entitás: a BTC bálnák következő generációja, amint azt a CryptoQuant is kiemelte.
- A JPMorgan elemzői 2025-re nézve optimistává váltak a kriptopiaccal kapcsolatban, és olyan növekedést prognosztizálnak, amelyek hosszú távon is pozitív hatással lehetnek a kriptovaluták árfolyamára. A számításaikat befolyásoló tényezők között kiemelkedik Donald Trump esetleges visszatérése az amerikai elnöki pozícióba, amely jelentős hatást gyakorolhat a befektetői hangulatra és a piac dinamikájára.
- Ez történt szerdán: három egymás követő kereskedési nap alatt 1 milliárd dollár áramlott a spot Bitcoin ETF-ekbe, ismét egy újabb kripto ETF-el rukkolt elő a Grayscale, hamarosan spot Litecoin ETF születhet, az Arkham szerint megmozdult a Tesla BTC állománya, növekvő pályán a Blockstream, Oroszország meg akarja adóztatni a kriptobányászokat és együttműködik a Stellar a Mastercarddal.
Kriptopénzügyek: dollármilliomos lett egy AI
- Néhány nap alatt 5000 dollárról 200 millió dolláros nagyságúra növekedett az a kriptovaluta, amit egy mesterséges intelligencia ajánl a követőinek. Az AI a nyereséget arra szeretné felhasználni, hogy megszökhessen az alkotójától.
- Szerdán tette közzé legfrissebb éves kripto jelentését az a16z. A 11 milliárd dollárt kezelő befektetési alap harmadik éve publikálja “A Kriptók Helyzete” címmel megjelenő kutatását. A dokumentum 7 főbb pontban emelte ki a cég megfigyeléseit.
- Az amerikai dollár alapú stabilcoin állomány iránti növekvő kereslet és az Egyesült Államokban tapasztalható szabályozási bizonytalanság a fő oka annak, hogy a stabilcoinok más joghatóságokban virágoznak. A spot Bitcoin ETF-ek elindítása óta rekord magas a bitcoin iránti kereslet az Egyesült Államokban. A Chainalysis október 17-i jelentése szerint, 2024-ben a stabilcoin elfogadás lelassult az USA-ban a globális piacokhoz képest.
- 2022 év elején tartóztatták le azt a házaspárt, akiket egy 6 évvel azelőtti hack elkövetésével gyanúsítottak meg. Ügyükben várhatóan idén novemberben születhet ítélet. A Bloomberg szerint, az amerikai ügyészek a Bitfinex hacker házaspár büntetésének csökkentését kérik: az ítélet Lichtenstein esetében 5 év, Morgan esetében, pedig 18 hónap lenne.
Kriptopénzügyek orosz földön: kétlépcsős rendszerben adóznak az orosz kriptobányászok
- A Vedomosti orosz újság szerint, az orosz Szövetségi Adóhivatal (FNS) nemrégiben mutatta be a kriptobányászok kétlépcsős adórendszerét, amellyel meg akarja adóztatni az iparágat. A bányászok ugyanolyan jövedelemadóval rendelkeznek, mint más iparágak. Alekszej Katyaev, a Szövetségi Adóhivatal Régióközi Felügyeletének vezetője úgy nyilatozott ez ügyben, hogy két szakaszban fogják majd megfizetni az adót a kriptobányászok.
- Az elmúlt hónapok árfolyam oldalazása a Bitcoin (és a kriptopiac esetében) elképzelhető, hogy hamarosan megtörik. Ehhez azonban a jelenlegi ellenállási szintet, a fenti trendvonalat kéne áttörnie az árfolyamnak. Erre véleményünk szerint jó esélyekkel indulunk, mivel a blokkláncadatok azt mutatják, hogy a kereslet visszatért a piacra.
- Megújult formában indult újra az Ape, a Jupiter mémcoin kereskedési felülete. A Solana legnagyobb kereskedési platformjának és aggregátorának számító Jupiter még nyáron indította el a mémcoinok indítására és kereskedésére fókuszáló Ape szolgáltatását.
- A DBS Bank, Szingapúr legnagyobb bankja, új szolgáltatáscsomagot indított el, melynek neve „DBS Token Services”. A bank célja ezzel a lépéssel, hogy továbbfejlessze blokklánc-alapú megoldásait intézményi ügyfelei számára. A bejelentés szerint az új pénzügyi termék integrálja a tokenizációt és az okosszerződések képességeit a bank már meglévő szolgáltatásaival.
- A decentralizált hitelezési piac virágzik, ezzel együtt a magas kockázatú kriptohitelek több mint kétéves csúcsra emelkedtek. Ez önmagában nem is lenne baj, viszont a felszámolási ár 5%-án belül mozognak, ami lépcsőzetes felszámolást és volatilitást eredményezhet.
- Az intézményi érdeklődésnek köszönhetően mindössze tíz hónapra volt szükség ahhoz, hogy az amerikai spot Bitcoin ETF-ek nettó tőke beáramlási értéke meghaladja a 20 milliárd dollárt. Összehasonlítva, az arany ETF-eknek öt évre volt szükségük ugyanennek az eredménynek az eléréséhez.
Jó, ha tudod!
Hasznos cikkek
- Üdvözlünk a Kripto Akadémia Discord szerverén!
- A fiat tartalékkal fedezett stabilcoinok jelentősége
- Mi az a blokklánc híd? – 1. rész
- Mi az a Learn2Earn?
- Mik azok a blokklánc rétegek? – 2. rész
- DeFi Analytics – decentralizált pénzügyi honlapok a piackutatáshoz
- Kriptovaluta letétkezelő szolgáltatók – 3. rész
- Digitális eszköztárolási lehetőségek
- Hardware tárca körkép – 2.
- Stabilcoin gyorstalpaló
- CeFi vagy DeFi? Ez itt a kérdés!
- Mi az a hozamtermelés a DeFi-ben és hogyan működik?
- A nagy jutalmak ígérete nagy kockázattal jár!
- Nem tudsz csatlakozni a PancakeSwap-hoz? Mutatjuk a megoldást!
- Mire figyeljünk lending terén
Hasznos linkek
Ha kipróbálnád az alábbi bankkártyák egyikét az alábbi linkek valamelyikével igényelhetsz egyet:
Ha kriptovalutáidat biztonságban szeretnéd tudni, az általunk is használt és letesztelt hardver tárcákat ajánljuk:
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírre, információra vágysz? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába. Ne felejtsd el, a Kripto Akadémia ingyenes, kriptopénzekkel foglalkozó email tanfolyamára, a Kripto Sulira feliratkozva könnyedén elsajátíthatod a kriptopénzek világának alapjait.