Rövid híreink a kriptopénzügyek világából. Kriptopénz szolgáltatók és tőzsdék által kibocsátott rövid híreket foglaljuk össze, rövid nemzetközi kriptopiaci kitekintéssel. Lássuk mi történt az elmúlt napokban!
Binance
- Július 19-21. között ismét hazánkba látogat a száguldó cirkusz. Ha még nincs programod erre a hétvégére, van egy jó hírünk, ugyanis ezen a 3 napon akár a legnagyobb kripto tőzsde vendégeként is kilátogathatsz a Hungaroringre és élőben is megnézheted a futamot.
- Hivatalosan egy éve indult, de lényegében csak a jövő héten veszi majd kezdetét az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) a legnagyobb kripto tőzsde ellen kezdeményezett peres eljárása.
Bybit
A Bybit félmillió dollárt, vagyis több mint 180 millió forintot oszt szét azon felhasználói között, akik jól tippelik meg a Labdarúgó-Európa-bajnokság meccseinek győzteseit.
Coinbase
A Coinbase pert indított az Amerikai Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) és a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC) ellen, mert állítólag nem teljesítették a Freedom of Information Act (FOIA) kérelmeket az Ethereum PoS átállásával kapcsolatban.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Piaci zanza
- Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) múlt héten pénteken beperelte a legnagyobb Ethereum fejlesztő cégnek számító Consensys-t, amiért az az általa fejlesztett MetaMask tárcán keresztül nem regisztrált brókeri tevékenységet végzett.
- Egy sajtóközlemény szerint hamarosan kripto tőzsdét indíthat a Sony. A vállalat egy nagyobb felvásárlás során szert tett egy japán állami licensszel rendelkező tőzsdére, ami a Sony Group részeként kezdheti újra működését.
- Az Európai Unió 4 évvel ezelőtt kezdte meg a kriptovaluták régiós piacát szabályozó MiCA (Markets in Crypto Assets) törvénycsomag előkészítését. A tervezetek tavalyi elfogadása után 1 éves türelmi idő következett. A jogszabályok első hulláma, melyek a stabilcoinok EU-ban történő forgalmazásáról és kibocsátásáról rendelkeznek 2024. június 30-án léptek életbe.
- Az SEC késései az ETF-ek elfogadásai során már szinte megszokottság számba mennek. A Bitcoin ETF döntés számos halasztását végeláthatatlan Ethereum ETF elfogadásával kapcsolatos késedelmek követték, melyek után aligha lepődhetünk meg, hogy az ETH ETF bevezetésének dátumát is elhalasztotta az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete.
- Az USDC stabilcoin kibocsátója, a Circle lett az első olyan globális kriptopiaci szereplő, ami megszerezte az Electronic Money Institution (Elektronikus Pénz Intézmény) engedélyt. A licensz a stabilcoinokat is szabályozó európai kripto törvény, a MiCA vasárnapi életbelépése után elengedhetetlen feltételévé vált a dollár- és euró-alapú stabilcoinok kibocsátásához az Európai Unióban.
- Az elmúlt napokban 3.5 milliárd dollár értékű bitcoint küldtek német, amerikai és japán kormányzati kripto tárcákról a Coinbase, Bitstamp, Kraken és Bitget kripto tőzsdékre, valamint ismert OTC és market maker kereskedők által üzemeltetett címekre. A jelenség arra utal, hogy több állami szereplő is arra készül, hogy piacra dobja a nála felhalmozódott kriptovaluták egy részét, vagy egészét.
- A Hamilton kriptostartup tokenizált amerikai kincstárjegyeket indított több Bitcoin Layer-2 blokkláncon, amelynek célja a cég szerint, a hagyományos pénzügyek és a Bitcoin ökoszisztéma közötti űr áthidalása.
- Oroszország a stabil érmék legalizálását tervezi nemzetközi tranzakciók lebonyolításához, hogy egyszerűsítse az orosz vállalatok számára a határokon átnyúló fizetéseket. Az Orosz Központi Bank az aranyhoz vagy az amerikai dollárhoz kötött stabil érmék engedélyezésére irányuló javaslatokról tárgyal.
Hasznos cikkek
- Üdvözlünk a Kripto Akadémia Discord szerverén!
- A fiat tartalékkal fedezett stabilcoinok jelentősége
- Mi az a blokklánc híd? – 1. rész
- Mi az a Learn2Earn?
- Mik azok a blokklánc rétegek? – 2. rész
- DeFi Analytics – decentralizált pénzügyi honlapok a piackutatáshoz
- Kriptovaluta letétkezelő szolgáltatók – 3. rész
- Digitális eszköztárolási lehetőségek
- Hardware tárca körkép – 2.
- Stabilcoin gyorstalpaló
- CeFi vagy DeFi? Ez itt a kérdés!
- Mi az a hozamtermelés a DeFi-ben és hogyan működik?
- A nagy jutalmak ígérete nagy kockázattal jár!
- Nem tudsz csatlakozni a PancakeSwap-hoz? Mutatjuk a megoldást!
- Mire figyeljünk lending terén
[banner id=”100838″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Hasznos linkek
Ha kipróbálnád az alábbi bankkártyák egyikét az alábbi linkek valamelyikével igényelhetsz egyet:
Ha kriptovalutáidat biztonságban szeretnéd tudni, az általunk is használt és letesztelt hardver tárcákat ajánljuk:
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírre, információra vágysz? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába. Ne felejtsd el, a Kripto Akadémia ingyenes, kriptopénzekkel foglalkozó email tanfolyamára, a Kripto Sulira feliratkozva könnyedén elsajátíthatod a kriptopénzek világának alapjait.